iPosition

Zadzwoń:
+48 6702888

Aktualności

+1 dla Google za statystyki społecznościowe

W czwartek Google udostępnił nowe statystyki społecznościowych interakcji z treściami witryn. Z jednej strony użycia przycisku +1 zliczane są w Narzędziach dla Webmasterów, z drugiej do Google Analytics dodano nową zakładkę „Społecznościowe”, wypchaną nowymi możliwościami.

W ramach śledzenia interakcji z przyciskiem +1 w Narzędziach dla Webmasterów możliwe jest zbadanie:

  • wpływu przycisku na odwiedziny z ruchu organicznego. Możesz sprawdzić m.in. czy twoje CTR-y wzrosły pod wpływem linków ukazujących się w SERP-ach znajomym osób rekomendujących cię. Możesz to zrobić np. porównując kliki i wyświetlenia zliczane bez i z wynikami podsuniętymi szukającym w ramach funkcji +1. Oczywiście statystyki wyświetlane są tylko tam, gdzie liczba zebranych danych pozwala na miarodajne porównania. Te informacje znajdziesz w zakładce „wpływ na wyszukiwanie”
  • aktywności użytkowników klikających w +1. Ile razy „plusowano” twoją witrynę? Ile razy stało się to w jej ramach (o ile osadziłeś przycisk), a ile razy na zewnątrz (np. w SERP-ach Google)? Tego dowiesz się w zakładce „aktywność”.
  • użytkowników plusujących twoją witrynę. Raport podaje zagregowane dane geograficzne i demograficzne plusujących. Dla ochrony prywatności Google pokaże te dane tylko wówczas, gdy liczba plusujących jest wystarczająco duża, by nie dało się zidentyfikować pojedynczych użytkowników.