iPosition

Zadzwoń:
+48 6702888

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Wzrost sprzedaży internetowej i coraz bardziej zacięta walka o klienta decydują o konieczności intensyfikacji działań związanych z poprawą widoczności sklepu internetowego w wyszukiwarce. Sklepy internetowe są typem stron internetowych, dla których pozycjonowanie jest kluczową formą promocji decydującą o obrotach.

Skuteczne pozycjonowanie pozwala precyzyjnie trafić z ofertą sklepu internetowego do wybranej grupy docelowej, zapewniając tym samym znaczny zwrot z inwestycji. Wysoka efektywność pozycjonowania powoduje, że jest to obecnie najszybciej rozwijający się sektor reklamy doskonale realizujący cele marketingowe sklepów internetowych.

Pozycjonowanie sklepów internetowych – czy warto?

Wśród wszystkich osób korzystających z Google, ponad połowa zwraca uwagę tylko na pierwsze dwie strony wyników wyszukiwania. Należy więc pozycjonować sklep internetowy po to, by znalazł się on w czołówce rankingu Google i innych wyszukiwarek. Dzięki pozycjonowaniu zwiększamy zauważalność sklepu wśród potencjalnych klientów.

Jak działamy?

Zajmujemy się profesjonalnym pozycjonowaniem sklepów internetowych na określone frazy kluczowe, które dobierają nasi specjaliści.

Za każdym razem przygotowujemy szczegółową analizę serwisu sklepu internetowego obejmującą:

  • Optymalizację serwisu
  • Jego wstępną analizę
  • Raportowanie
  • Budowę link popularity
  • Analizę działań konkurencji
  • Ciągłą analizą efektów oraz wprowadzanie zmian optymalizacyjnych

Nasi specjaliści badają działania konkurencji i na tej podstawie proponują zmiany w prowadzeniu sklepu internetowego i jego szablonie oraz wdrożenie nowych funkcjonalności. Wprowadzenie takich modyfikacji ma na celu atrakcyjne przedstawienie ich zalet oraz wyeksponowanie produktów danego sklepu wśród konkurencyjnych pozycji na liście wyników wyszukiwania.

Dzięki analizie pozycjonowanego serwisu i analizie konkurencji, doradzamy klientom dobór najodpowiedniejszych fraz kluczowych, które zapewnią w zakładanym czasie wysoki wzrost sprzedaży.